Hania - see on unustamatu puhkus igale maitsele!

Hania on saare kauneim linn täis avastamisrõõmu ning meeldejäävaid puhkusehetki Kreeta parimatel randadel. See on rikkaliku ajaloopärandiga linn - segu huvitavatest vaatamisväärsustest, arhitektuuripärlitest, saare parimatest ostuvõimalustest ning pulbitsevast kohalikust elust. Kordumatult põnevad jalutuskäigud vanalinna kitsastel tänavatel päädivad romantililise õhtusöögiga Veneetsia- stiilis sadamakohvikutes ning oivaline Kreeka köök paneb unustama argipäeva.
Kreekapärast puhkust saab nautida Stalose ja Agia Marina kuurortides, Geranises ja Malemes saab nautida rahu ning Plataniase puhkusesärin kestab varaste hommikutundideni.

Sihtkoha eelised: Kreeta kaunimad rannad: kõik lähiümbruskonna rannad on pälvinud sinise lipu kvaliteedimärgi,hea tasemega apartementhotellid,mitmekülgsed võimalused aktiivseks puhkuseks,lummav sadamapromenaad täis veetlevaid tänavakohvikuid

Rannad:Veneetsia sadamast u 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel paikneb Hania kesklinna väike ja suhteliselt ülerahvastatud rand. Seetõttu on siinkandis kohalike inimeste meelisrandadeks Hania ja Plataniase vahel asuvad Glarose ja Agioi Apostoloi rannad. Samas piirkonnas paiknevad ka Iguana, Golden Beach ja Kalamaki nimelised rannad.
Agia Marina ja Plataniase liivarannad on u 7 km pikkused. Plataniase rannas läheb merevesi küllalt kiirelt sügavaks. Jahisadama lähedal on merepõhi kaetud kiltkiviga. Dušid on randades suuremate hotellide esisel rannaribal. Akrotiri poolsaarel tasub külastada Marathi ja Stavrose nimelisi randu.
Kreeta lääneosa parimad rannad on Falassarnas ning Elafonissil. Kreeka Maldiivideks kutsutavale laiule pääseb tüüne mere korral jalgsi läbi mere.
Haniast 18 km kaugusel idas paikneb Kalivesi küla, kus on mõnus kohvikute ja tavernidega rand. 39 km Haniast idas Georgioupolises, laiub pikk ilusa liivaga rand.
Kreeta lõunaranniku parimateks peetakse Palehora, Sougia, Frangokastello, Plakiase ja Matala randu.

Päike on intensiivne ning seetõttu tuleb kindlasti kasutada päikesekaitsekreemi ning kanda peakatet. Randades saab rentida lamamistoole ja päikesevarje. Rannas on mugav käia ka punutud päevitusmatiga. Hotellitoast ei ei ole lubatud rätikuid randa kaasa võtta. Rannarätikuid ja päevitusmatte saab osta enamikest kauplustest.

Kreeta randades, eriti kivistes ja kaljustes paikades, võib kohata musta värvi ümmargusi merisiile. Siilile peale astudes võivad pikkad okkad jalatalda sattudes põletikku tekitada. Siinsetes vetes elutsevad ka meduusid, kes naha vastu puutudes kõrvetavad. Kõrvetus võib olla väga valus, kuid õnneks pole meduusid mürgised. Esmaabina soovitatakse enne arsti poole pöördumist kõrvetada saanud kohta mageda veega loputada.
Hania randades, eriti Agia Marinas tuleb ettevaatlik olla ka merehoovuste suhtes.

 

Meie reisikonsultandid:
+ 372 627 0523 - Mare Piksarv
+ 372 627 0524 - Rita Põltsam
E-post: reisid@holidays.ee

KÜSI PAKKUMIST