MAKEDOONIA, OHRID 
NORDICA OTSELENNUD TOIMUVAD 31.05.-14.09.2019
VÄLJUMISED:
Tallinn - Ohrid 23:35-01:40 (reedeti)
Ohrid - Tallinn 02:15-06:15 (laupäeviti)
lennuaeg:3t,5min.

Makedoonia on üks Balkani poolsaare rikkaliku kultuuripärandi, puutumata looduse ning soodsa hinnatasemega riikidest, mida Euroopa turistid alles avastavad.  See on üks Euroopa väiksemaid riike, mida samal ajal asustab üks Euroopa vanimaid rahvaid. Makedoonlased on kujunenud traaklaste, illüürlaste ja muistsete makedoonlaste segunemisel slaavi hõimudega.
Kõrgetest kaljudest ümbritsetuid Ohrid on üks Euroopa vanimaid linnu, asub samanimelise järve kaldal. Ohridi järv katab 358 km² suurust ala ning on ühelt poolt 30 km pikk ning teistpidi ~15 km pikk
Eemalt paistab, nagu poleks iidne linn sajandite jooksul muutunudki. Maalilisust ja maagilisust lisavad riigi kroonijuveeliks nimetatud linnale paari tuhande meetri kõrguste mägede vahele surutud järv. Kultuuri ja olustiku on vorminud 5000-aastane tsivilisatsioon ja peaaegu kaks aastatuhandet kestnud kristlus.

Ohridis on kõrghooaeg juulist septembrini. Eriti tore on linna külastada juulis-augustis, mil toimub meeleolukas populaarne Ohrid Summer Festival maailmakuulsate artistidega.
Unesco maailmapärandi hulka on arvatud nii miljoneid aastaid tagasi tekkinud järv kui Ohridi vanalinn. Kultuurisõber leiab siit põnevaid ajaloolisi hooneid, ostuhuviline kaubandustänavaid ning romantik idüllilisi järveäärseid tänavakohvikuid.

Ümbruskonna kauni loodusega saab tutvuda paadiga mööda Ohridi järve sõites või Galicica looduspargi rohelistel nõlvadel õndsas vaikuses matkates. Õhtuti täitub Ohridi vana ja uut linnaosa ühendav jalakäijate tänav kohalike ja puhkajatega. Restoranides ja kohvikutes nauditakse heatasemelisi Makedoonia veine ning maitsvaid roogi. Pidu käib baarides varajaste hommikutundideni.

Sihtkoha eelised:ehe Balkani linn,Unesco maailmapärandisse arvatud romantiline vanalinn,soodne hinnatase,puhas ja selge järvevesi.
Kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast antud kõrghooaega, sõltub saada olevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.

Muuseumid ja vaatamisväärsused:Kui stardijooneks on muuseumidega ümbritsetud peaväljak, tasub võtta suund riigi 1000-denaarisel rahatähel kujutatud Püha Sofia kirikule, seejärel vaadata antiikteatrit, mis on võõrustanud nii gladiaatorite võitlusi kui ka iga-aastast juulikuist Balkani pärimusmuusika-rahvatantsude festivali, ning lõpuks võiks tutvuda linnulennult linnaga tsaar Samueli kindluses.Legendi järgi on Ohridis 365 kirikut ehk aastas võiks iga päev erinevas pühakojas käia. Seetõttu kutsutaksegi linna teinekord Balkani Jeruusalemmaks. Kirikuterohkus pole tegelikult üllatav, sest just seal panid 10. sajandil pühakud Kirill ja Metodius aluse kirillitsale ja slaavi kirikukultuurile. Vürtsi lisavad Ohridile mošeed ja Ottomani impeeriumi aegsed hooned.

Jalutuskäigu kaugusel on ka Plaošniku tipus olev Püha Klementi kirik ning Kaneo keskaegne Püha Johannese kirik, mille taustaks on hingemattev vaade sillerdavale järvele. Üks mis kindel – matkasõpra pimestab lähedal asuva Galičica rahvuspargi lopsakas loodus. Värske õhk, metsikud lilled, aromaatsed ürdid ning kaunid panoraamvaated ei jäta ühtegi kogenud matkajat külmaks.

Transport: Ohridis on mugav, turvaline ja soodne kasutada nii liinibusse kui ka taksosid. Liikudes linnast välja, soovitame rentida auto, sest nii pääsete kohtadesse, kuhu ühistransport ei sõida ja on soodsam kui taksoga.Linnas on vahemaad väikesed ning väikesed jalutuskäigud on mõnusaks vahelduseks, kui hotell asub soodsas kohas. Lisaks on võimalik leida kohalikke, kes pakuvad soodsalt veetakso teenuseid ning liikuda järvelaevadega.

Eesti kodanikele on Makedoonia viisavaba kuni 90 päeva poole aasta jooksul.
Vajalikud dokumendid riiki sisenemisel:
NB! Eestist otse Makedooniasse lennates on vajalik pass ja ei piisa ainult ID kaardi olemasolust.
– piisavad rahalised vahendid
– soovitav on tervise- ja reisikindlustus
– soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel:
http://vm.ee/et/eesti-kodaniku-luhiajalise-valisriigis-viibimise-registreerimine
Peatudes mujal kui hotellides, tuleb ööbimiskohale lähimas politseis end ise ööpäeva jooksul registreerida. Vastasel juhul võidakse isik vahistada ja/või nõuda temalt trahvi. Hotellides peatuvad külalised registreeritakse hotelli personali poolt.
Lapsed kuni 17 a. (17 a. kaasa arvatud), kes reisivad ilma vanemateta, peavad omama vanemate poolt allkirjastatud vanemaluba (inglise keeles), soovitav on vanemaluba notariaalselt kinnitada.

Eesti halli välismaalase passi ja Eesti elamisloaga kodanikud vajavad Makedooniasse sisenemiseks viisat. Viisa on vajalik ka juhul, kui reisikestvus on vähem kui 7 päeva. Viisat saab vormistada Makedoonia saatkonnas Stockholmis

    • .

Meie reisikonsultandid:
+ 372 627 0523 - Mare Piksarv
+ 372 627 0524 - Rita Põltsam
E-post: reisid@holidays.ee

KÜSI PAKKUMIST