SANTORINI -trendikas, romantiline, sini-valge !

Imekaunis Santorini on maailmakuulus oma võrratute päikeseloojangute ning mäenõlvadele rajatud lumivalgete külade poolest. Mägine läänerannik on vaadete nautimiseks ideaalne. Enamik hotelle asub aga Kamaris ja Perissas - saare idaranniku kuurortides, kus puhkajaid ootavad kaunid rannad ja suur valik söögikohti ning õhtuveetmisvõimalusi.

Santorini pealinn Fira on saare peamine transpordisõlm. Siin on saare aktiivseim ööelu, mõnusaid kohvikuid, suurim valik poode ja mitu muuseumi, sh arheoloogiamuuseum, kus on eksponeeritud Akrotisist välja kaevatud leiud. Lisaks pakub linnakese asukoht kõrgel kaljuserval suurepäraseid piltpostkaardilikke vaateid Santorini kraatrile ja naabersaartele.

Santorini sai oma praeguse kuju tänu u 3600 a tagusele võimsale vulkaanipurskele, mis hävitas Minose kultuuri nii Kreetal kui Santorinil, jättes viimasest suure osa vee alla. See sündmus omakorda lõi legendi Santorinist kui legendaarsest Atlantisest. Tänane poolkuukujuline saar on koos väikeste naabersaartega osa iidsest vulkaanikraatrist, mille järskudelt nõlvadelt saare läänesosas avanevad supervaated. Ida- ja lõunaranniku põnevalt värvilised - mustad, hallid, punased - rannad on samuti kunagise looduskatastroofi pärand.

Santorinil on tumedad laavakivi- ja liivarannad, mis enamasti lähevad järsult sügavaks. Parimad ja pikimad liivasemad rannad asuva saare ida- ja lõunaosas, väikseid kiviseid soppe leiab ka põhjas. Läänerannik on aga valdavalt kõrge ja kaljune, siin leidub ainult üksikuid kohti, kust pääseb mere äärde. Tasub tähele panna, et must liiv ja laavakivi kuumenevad suvise päikese käes keskpäevaks niivõrd, et rannasussid on vägagi asjakohased. Rannatoolid ja päiksevarjud on tasulised, 2 tooli ja 1 vari maksab u 8 eurot.
Kamari mitmekilomeetrine liivarand saare idaküljel on populaarne puhkekoht, kus saab rentida lamamistoole ja päiksevarje ning harrastada erinevaid veespordialasid, sh ka purjelauasõitu. Meri läheb järsku sügavaks, põhi on kaljune.
Monolithos (u 3 km Kamarist põhja suunas) on ainuke peene liivaga rand saarel, läheb laugjalt sügavaks ning sobib seetõttu ka lastele. Olemas on rannatoolide ja varjude rent, samuti mõned tavernid. Lähedal asuvalt lennuväljalt kostab siia lennukite müra.
Populaarset, pikka Perissa liivaranda eraldab Kamarist monoliitne kalju Mesa Vouno. Perissas pakutakse kõiki vajalikke rannateenuseid ning külakeses leidub piisavalt söögi- ja joogikohti. Suvel toimib ka veetakso Kamarisse.
Akrotiri ehk punane rand (u 15 km Kamaris lõunas) on üks kuulsamaid saarel, seda tänu punakas-pruunile laavakivile, mis seda piirkonda katab. Saab rentida lamamistoole- ja varje, muid teenuseid ei pakuta.
Sihtkoha eelised:Santorini loodus on eriline ja meeldejääv,Firas on head ostuvõimalused, palju restorane ja elav ööelu,Oia kuulsad päikseloojangud ei unune,Santorini maitsev köök ja veinid on õnnestunud reisi lahutamatu osa

* Rannad asuvad saare idakaldal - Kamaris ja Perissas, läänekaldal Firas ja Firostefanis ei ole randa

 

Meie reisikonsultandid:
+ 372 627 0523 - Mare Piksarv
+ 372 627 0524 - Rita Põltsam
E-post: reisid@holidays.ee

KÜSI PAKKUMIST